İTİRAZIM VAR

Gazeteci Ayşegül Doğan ile Yazar Yıldırım Türker’in hazırladığı, unutulması istenen başlıkları hatırlatan program; hayatın içinde, gölgede bırakılanlara, itirazı olanlara, sahici tanıklıklara ses oluyor.

bölüm 1521 HAZİRAN 2021

Türkiye’de Ertuğrul Kürkçü Olmak (2. Bölüm)

“Bir ömre kaç hayat sığar? Katliamlardan geçip Meclise kadar uzanan hayatının her anında muktedirlere kabus oldu. Bir ömre onca hayat sığdıran Ertuğrul Kürkçü, yaşadığı tarihin dönüştürücü tanıklarından oldu.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1414 HAZİRAN 2021

Türkiye’de Ertuğrul Kürkçü Olmak (1. Bölüm)

“Ertuğrul Kürkçü, bu topraklarda kendine ve insanlığa vermiş olduğu yeminin peşinde hiç tökezlemeden, sürekli yenilenerek ama hayatın hiçbir tuzağına yakalanmayıp, kimselere ‘benzemeyerek’ bu yaşına gelmiş nadir insanlardandır.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 131 HAZİRAN 2021

Pandemide Müzisyen Olmak

“Hiçbir tedbir alınmadan, hiçbir çözüm üretilmeden iş yerlerimizi kapattılar. Sesimizi duyuramadık, herkes betondan duvar.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1222 MAYIS 2021

Ceylan Ertem

Genç müzisyenler arasında yorumculuğuyla sivrilen Ceylan Ertem bu dünyayla aşık kavgasına tutuşmuş bir sanatçı. Birkaç yıl önce Cumartesi Anneleri’ne Ahmet Kaya’nın ‘Beni Bul’ şarkısıyla el uzatan, itirazlarını hiç saklamadan haykıran bir kadın.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1125 NİSAN 2021

Türkiye’de “Kayıp” Olmak

“Bir insanı kayıp etmek, işkence tarihinde varılan son nokta. Zulmün en katmerlisi. Kayıp edilenin dünyayla bütün bağlarını koparmak, en ufak bir umut kırıntısına yer bırakmamak.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 102 NİSAN 2021

Türkiye’de Tuğrul Eryılmaz Olmak (2. Bölüm)

“Tuğrul Eryılmaz’ın öncelikli düsturu, otoritenin her türüne kuşkuyla yaklaşmaktır. Sadece gazeteci olarak değil. Bütün varoluşunu güçlü olanın karşısında saygısızca dikilmek üstüne kurmuştur.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 926 MART 2021

Türkiye’de Tuğrul Eryılmaz Olmak (1. Bölüm)

Hayatta herkesi aynı merakla ciddiye alan, herkesle itişecek gücü her an kendinde bulan bir başka insan.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 87 MART 2021

Türkiye’de Şebnem Korur Fincancı Olmak (2. Bölüm)

“Cinsiyetçi şiddeti geriye dönük anımsamalarla fark ettim. Annem politik bir kadındı. İlk farkındalığım babamın öyküleriyle olmuştu...”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 71 MART 2021

Türkiye’de Şebnem Korur Fincancı Olmak (1. Bölüm)

Mutlu bir tesadüfle başlayan ve 40 yıla yayılan insan hakları mücadelesinin hikayesi… Adli tıp uzmanı, akademisyen, hekim, güçlü bir kadının portresi.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 631 ARALIK 2020

Seyrantepe Konteyner Kent’te Yaşayan Vanlı Depremzedeler Anlatıyor

175 aile tam 9 yıldır Seyrantepe’deki konteynerlarda yaşıyor.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 521 ARALIK 2020

İzmir, Van–Lice Olmasın

Ayşegül Doğan ve Yıldırım Türker’in hazırladığı İtirazım Var, “İzmir, Van–Lice Olmasın” bölümü ile yeniden tv’de yayında! Bu bölüm, 9 yıl evvel yaşanan Van depreminden, 45 yıl önceki Lice depremine uzanıyor, çoktan unutulmuş depremzedelere mikrofon uzatıyor.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 411 EYLÜL 2020

İstanbul Sözleşmesi Yaşatır

Ayşegül Doğan ve Yıldırım Türker’in hazırladığı İtirazım Var, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” bölümü ile yeniden tv’de yayında! Bu bölüm, İstanbul Sözleşmesi için alanlarda, meydanlarda, sokaklarda direnen kadınlara ses açıyor.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 33 EYLÜL 2020

Mülteci Mezarlığı Van

Ayşegül Doğan ve Yıldırım Türker’in hazırladığı İtirazım Var, “Mülteci Mezarlığı Van” bölümü ile yeniden tv’de yayında! Bu bölüm ölümü göze alarak hayata tutunmaya çalışan mültecilere ses açıyor.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 228 TEMMUZ 2020

Cizre Kıpkırmızı Hâlâ

Koronavirüs Cizre’de neden arttı?

Ayşegül Doğan ve Yıldırım Türker’in hazırladığı İtirazım Var, “Cizre Kıpkırmızı Hâlâ” bölümü ile yeniden tv’de yayında! Bu bölüm pandemi sürecinde kendilerine reva görülenlere itirazı olan Cizrelilere ses açıyor.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 13 TEMMUZ 2020

Pandemide Kadınlar

İtirazım Var, ilk bölümünde sözü kadınlara veriyor.

DAHA FAZLA GÖSTER